Fjalė e urtė

Mos ta mundtė qyqja, se ta mund edhe ciripupja.

Shpėrndarje


Informatikė

  Nyjė
  Link   http://www.agnidika.net
Nė kėtė faqe personale tė prof. Agni Dikės, ndėr tė tjera, do tė gjeni libra tė informatikės dhe tė elektronikės, tė cilat mund t'i shkarkoni falas nga interneti.
  Link   http://www.feniksi.com
Njė faqe e cila pėrmban artikuj dhe kėshilla pėr programim, pėr pėrpunim grafik, pėr ndėrtimin e faqeve nė internet dhe shumė gjėra tė tjera si p.sh: HTML, CSS, PHP, JavaScript, MySQL etj.
  Link   PC World Shqip
PC World Albanian (PCWA) ėshtė njė revistė mujore pėr teknologjinė, nė gjuhėn shqipe. Kjo revistė sjell kėshillat tė mira dhe opinionet tė detajuara tė TI-sė.
  Link   Prektora 1
Prektora 1 ėshtė njė pėrshtatje qė rendit germat e shqipes nė tastaturė sipas standardit perėndimor (QWERTY). Kjo pėrshtatje vlen pėr sistemet operative Windows Vista, XP dhe 2000 Pro.
  Link   Programeshqip.org
Faqe me programet tė pėrkthyera nė gjuhėn shqipe qė synon tė ndihmojė pėrdoruesit pėr gjetjen dhe instalimin e disa prej programeve nė shqip.