Fjalė e urtė

Gastarja e thyer s'ngjitet mė.

Shpėrndarje


Lajme nga shkenca dhe teknika
 
  Nyjė
  Link   http://blogshkenca.wordpress.com
Ky blog sjell informacione tė reja nga shkenca dhe teknologjia.
  Link   http://www.rruzull.net
Rruzull.net ėshtė njė revistė qė boton shkrime nga astronomia, fizika, mjekėsia etj.
  Link   www.alb-shkenca.org
Ky ėshtė njė portal shkencor i Institutit Alb-Shkenca.
  Link   Revista Shkenca nė Shkollė
Shkenca nė Shkollė trajton mėsimdhėnien e shkencave nė Evropė: duke nėnvizuar arritjet kryesore nė mėsimdhėnie e hulumtim, duke u pėrqendruar nė pikėtakimet e fushave tė ndryshme.