Fjalė e urtė

Asnjė s'tė kruan si dora jote.

Shpėrndarje


Fizikė

  Nyjė
  Link   http://youtu.be/zroDeHBB2dg
Ky animacion tregon se si ėshtė i ndėrtuar njė transistor dhe mėnyrėn e funksionimit tė tij.
  Link   http://www.walter-fendt.de/ph14al/
Njė faqe interesante me aplikacione tė ndryshme nga degėt e fizikės.