Fjalė e urtė

Punė, punė natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė.

Shpėrndarje


Sintaksė
Ēėshtja e mbarėshtrimit dhe e pėrfundimit jo tė drejtė tė njėsive sintaksore nė shtypin tonė
Ēėshtje tė emėrtimit tė disa njėsive mė themelore sintaksore nė gramatikat tona
Ēėshtje tė klasifikimit tė modalitetit
Ēėshtje tė trajtimit dhe tė klasifikimt tė togfjalėshave emėrorė
Ēėshtje tė trajtimit tė kallėzuesit
Funksioni i disa fjalėzave nė njėsi sintaksore
Funksioni i togfjalėshave emėrorė
Kontributi i Selman Rizės nė fushėn e gramatikės kontrastive
Mbi aktantėt oblikativė dhe fakultativė
Mbi disa shmangie gramatikore
Mbi disa shmangie sintaksore
Mbi dy mospėrshtatje gramatikore nė shkrimet tona
Mbi mohimin e dyfishtė e tė shumėfishtė
Operacionet mė themelore tė njėsive sintaksore
Reksioni dhe valenca foljore
Si do tė duhej konceptuar togfjalėshi nė gjuhėsinė shqiptare?
Togfjalėshi dhe sintagma
 
<< Fillimi < Prapa 1 Para > Fundi >>
Rezultati 1 - 17 / 17