Fjalė e urtė

Gjej njėherė bari, pastaj shko e bli dhi.

Shpėrndarje


Teksti dhe konteksti nė gjuhėn e veprės sė Ernest Koliqit Shtype E-mail
Studimi i teksteve letrare nga anė e aspekte te ndryshme gjuhėsore ka filluar shumė vonė te ne, por qė nė kėto vitet e fundit ka zėnė tė shėnojė rezultate tė shėnueshme nga studiues tė ndryshėm.

Nė kėtė shkrim autori ka ka vėnė nė spikamė tekstin dhe kontekstin nė gjuhėn e veprės sė Ernest Koliqit, duke e vėshtruar nga shumė aspekte.

Lexo shkrimin e plotė (PDF, 155KB) ...
Aktualizimi i fundit ( mė 26 tetor 2009 )
 
< prapa