Fjalė e urtė

Dhurata e armikut o helm o thikė.

Shpėrndarje


Homonimet nė FGJSSH Shtype E-mail
Nė kėtė shkrim jemi ndalur nė ēėshtjen e pėrfshirjes sė homonimeve nė Fjalorin e gjuhės sė sotme shqipe tė vitit 1980, ngase kemi parė se ai ėshtė shumė i pasur me to. Prandaj, me anė tė programeve tė njohura tė Linux-it, kemi arritur tė sortojmė grupet e fjalėve qė formojnė homonime, tė shėnuara me numra romakė: I, II, III etj. dhe kemi arritur tė sajojmė njė Fjalorth me to, tė cilin do tė sjellim nė vazhdim tė kėtij shkrimi.

Lexo shkrimin e plotė (PDF, 739KB) ... 
Aktualizimi i fundit ( mė 26 tetor 2009 )
 
< prapa   para >