Fjalė e urtė

Kur s'ke grurė, e mirė ėshtė edhe thekra.

Shpėrndarje


Konversioni nė Fjalorin e gjuhės sė sotme shqipe Shtype E-mail
  Nė kėtė shkrim flitet  pėr njė mėnyrė tė veēantė tė fjalėformimit nė gjuhėn shqipe, siē ėshtė KONVERSIONI. Konversion do tė thotė  kalim i njė pjese tė ligjėratės nė tjetėr pa ndonjė ndajshtesė. Dhe kjo mėnyrė e formimit tė fjalėve ėshtė vėshtruar nė kuadėr tė Fjalorit tė gjuhės sė sotme shqipe tė vitit 1980.

Lexo shkrimin e plotė (PDF, 353 KB) ...
Aktualizimi i fundit ( mė 26 tetor 2009 )
 
< prapa