Fjalė e urtė

I ngopuri se kupton tė uriturin.

Shpėrndarje


Fjalėt e urta nė FGJSSH Shtype E-mail
Nė kėtė shkrim flitet pėr pėrfshirjen e proverbave Fjalorin e gjuhės sė sotme shqipe tė vitit 1980, pėr vetė faktin se kjo vepėr e njohur leksikografike ka vėnė nė spikamė njė numėr shumė tė madh tė tyre.  Sortimi dhe radhitja ėshtė bėrė gjithnjė duke u mbėshtetur nė programet e njohura tė Linux-it dhe duke u mbėshtetur nė shkurtesėn fj.u. qė do tė thotė fjalė tė urta.

Lexo shkrimin e plotė nė (PDF, 255KB) ...

Aktualizimi i fundit ( mė 26 tetor 2009 )
 
< prapa   para >