Shpėrndarje


Distanca gjer te yjet, dritėsia dhe madhėsia absolute e tyre Shtype E-mail
Ne kėtė shkrim pėrshkruhet  lidhshmėria nė mes distancės, madhėsisė sė dukshme dhe absolute tė yjeve. Madhėsia e dukshme e yjeve (m) karakterizonte ndriēimin qė vjen nga yjet mbi sipėrfaqen e Tokės. Ndriēimi mbi sipėrfaqen e dhėnė ėshtė nė pėrpjesėtim tė drejtė me intensitetin e burimit tė dritės qė rrezatohet nga ylli dhe nė pėrpjesėtim tė ndėrsjellėt me katrorin e largėsisė sė tij.

Lexo shkrimin e plotė (PDF, 211 KB) . . .
Aktualizimi i fundit ( mė 26 tetor 2009 )
 
< prapa   para >