Fjalė e urtė

Hapshpejti - kėmbėlehti.

Shpėrndarje


Emrat pėrmbledhės nė Fjalorin e gjuhės sė sotme shqipe (1980) Shtype E-mail
Me anė tė programeve tė linux-it kemi arritur t'i pėrfshijmė tė gjithė emrat pėrmbledhės qė janė pėrfshirė nė Fjalorin e gjuhės sė sotme shqipe tė vitit 1980. Dhe nga to kemi sajuar, si tė thuash, njė fjalorth tė kėtyre lloj emrave nė gjuhėn shqipe.

Lexo shkrimin e plotė ( PDF, 142 KB) ... 
Aktualizimi i fundit ( mė 26 tetor 2009 )
 
< prapa   para >