Fjalė e urtė

Kush s'lufton, nuk fiton.

Shpėrndarje


Gėzimi i fėmijėve apo fėmijėt e gėzuar? Shtype E-mail

   Nė kėtė artikull bėhet fjalė pėr pėrdorimin e kėtyre dy sintagmave nė funksion semantik (kuptimor), qė sipas mendimit tonė, duke  u pėrdorur nė kontekste tė caktuara ndėrron edhe kuptimi i tyre. Pastaj bėhet fjalė edhe pėr pėrdorimin e fjalėve  dėshmor dhe martir, qė shpesh po pėrdoren me kuptime tė ndryshme, porse nė fakt  janė sinonime.
    Po ashtu, nė kuadėr tė kėtij shkrimi kemi vėnė nė dukje edhe pėrdorimin  e gabuar tė foljes mposht, emrit viktimė etj.

Lexo shkrimin e plotė ( PDF, 95 KB) ...

Aktualizimi i fundit ( mė 26 prill 2010 )
 
< prapa   para >