Fjalė e urtė

Kush s'mėson nė djalėri, nuk gjen nder nė pleqėri.

Shpėrndarje


A mund tė quhen fjalėt e reja "huazime"? Shtype E-mail
Nė kėtė shkrim autori ėshtė marrė me ēėshtjen e pėrdorimit tė disa fjalėve tė ardhura nga gjuhė tė tjera nė gjuhėn tonė, tė cilat tashmė kanė bėrė njė jetė tė gjatė nė fondin tonė leksikor, porse edhe sot e kėsaj dite gjuhėsia shqiptare i konsideron si HUAZIME. Me kėtė term dhe me kėtė qėndrim ndaj kėtyre fjalėve artikullshkruesi nuk pajtohet dhe sjell disa tė dhėna e argumente tė cilat mund t“i shihni nė kuadėr tė kėtij shkrimi.

Lexo shkrimin e plotė(PDF, 82 KB) ...
Aktualizimi i fundit ( mė 15 shkurt 2011 )
 
para >