Shpėrndarje


Drejtshkrimi me Firefox 4 Shtype E-mail
Fjalorin drejtshkrimor tė gjuhės shqipe pėr Firefox 4  mund ta shkarkoni kėtu:
http://www.shkenca.org/shkarkime/albanian_dictionary-1.6.8-fx+tb+sm+fn.xpi
Ecuria e instalimit tė fjalorit drejtshkrimor fillon automatikisht menjėherė pas shkarkimit te tij. Pas instalimit (dhe konfigurimit) tė suksesshėm, fjalėt e shkruara gabimisht  nė formularėt e faqeve tė internetit nėnvizohen me ngjyrė tė kuqe. Leximi i propozimeve pėr pėrmirėsim nga programi  mund tė bėhet duke i klikuar fjalitė e gabuara  me  tastin e djathtė  tė miut .
Aktualizimi i fundit ( mė 5 prill 2011 )
 
< prapa   para >