Fjalė e urtė

Kur hahen qentė, i ha ujku dhentė.

Shpėrndarje


Shqipja e folur 40 vjet pas standardizimit tė gjuhės Shtype E-mail
Ky punim ėshtė njė version i shkurtėr nga kumtesa me tė njėjtin titull qė ėshtė lexuar nė Tiranė me rastin e 100-VJETORIT TĖ PAVARĖSISĖ SĖ SHQIPĖRISĖ. Kjo kumtesė, sikundėr mund tė vihet re edhe nga vetė titulli, prezanton rrugėt, ecurit dhe sfidat nėpėr tė cilat ka kaluar gjuha shqipe e standardizuar, e kodifikuar kėtu e 40 vjet mė parė nė Kongresin e Drejtshkrimit (1972).

Lexo shkrimin e plotė ( PDF, 123 KB) ...
Aktualizimi i fundit ( mė 9 shkurt 2013 )
 
< prapa   para >