Fjalė e urtė

Njeriu bėn paranė, jo paraja njeriun.

Shpėrndarje


Mbi aktantėt oblikativė dhe fakultativė Shtype E-mail
Nė kėtė artikull autori ka prekur njė ēėshtje gjuhėsore qė fare pak ose aspak nuk ėshtė trajtuar nė gjuhėsinė shqiptare. Fjala ėshtė pėr AKTANTĖT si term dhe kategori gjuhėsore e gramatikės dependenciale.

Lexo shkrimin e plotė (PDF, 24.0KB) ...


Aktualizimi i fundit ( mė 26 tetor 2009 )
 
< prapa   para >