Fjalė e urtė

Peshku i madh e ha tė voglin.

Shpėrndarje


Disa veēori gjuhėsore nė veprat e Naim Frashėrit Shtype E-mail
Nė kėtė shkrim autori ėshtė ndalur nė disa nga veēoritė mė tė shpeshta gjuhėsore nė veprat e poetit mė tė madh tė Rilindjes sonė Kombėtare Naim FRASHĖRI, siē janė:Lokucionet dhe frazeologjizmat tė tipit foljor, pėrsėritjet e gjymtyrėve tė ndryshme, enumeracioni (numėrimi), substantivimi, kompozitat etj.

Lexo shkrimin e plotė (PDF, 17.4KB) ...
Aktualizimi i fundit ( mė 26 tetor 2009 )