Fjalė e urtė

Dashit tė rritur nuk i dridhet briri.

Shpėrndarje


Mbi disa shmangie sintaksore Shtype E-mail
Nė kėtė shkrim autori iu ėshtė qasur shmangieve gramatikore qė po ndodhin pėrditė nė mediat tona tė shkruara, por edhe nė ato elektronike. Ai ka vėnė nė spikamė kėtu dy shmangie sintaksore, siē ėshtė rasti kur njė fjali e pėrbėrė a periudhė nė pėrbėrje tė saj ka njė apo disa elemente tė tepėrta a tė tepruara dhe, rasti i dytė, kur ato kanė njė a disa elemente tė mangėta a tė munguara. Qė tė dy rastet pėrbėjnė shkelje tė rregullave, jo vetėm gramatikore, por edhe kuptimore (semantike) etj.

Lexo shkrimin e plotė ( PDF, 64 KB) . . .


Aktualizimi i fundit ( mė 26 tetor 2009 )
 
< prapa   para >