Fjalė e urtė

Bukė e hi dhe shtėpi.

Shpėrndarje


Mbi dy mospėrshtatje gramatikore nė shkrimet tona Shtype E-mail

Nė kėtė shkrim autori ėshtė ndalur nė njė prej shmangieve tė shumta, tė cilat po vihen re nė shkrimet tona tė ndryshme shkencore-publicistike, siē ėshtė mospėrshtatja gramatikore. Aty bėhet fjalė pėr:

1) Mospėrshtatjen e kryefjalės me kallėzuesin, dhe

2) Mospėrshtatjen e trajtave ndajshtimore.

Lexo shkrimin e plotė(PDF, 12 KB) ...

Aktualizimi i fundit ( mė 26 tetor 2009 )
 
< prapa   para >