Shpėrndarje


Yjet e ndryshueshėm dhe jo stacionar Shtype E-mail

Nė kėtė shkrim autori, Sahudin Hysenaj ka pėrshkruar pjesėn dėrmuese tė yjeve, tė cilėt ndriēojnė duke e ndryshuar shkėlqimin e tyre si rezultat i ndryshimeve tė jashtme (sikur te rasti i yjeve eklipso tė dyfishta) dhe si  rezultat i ndryshimeve tė brendshme (reaksionet termobėrthamore qė ndodhin nė brendinė e tyre).

Lexo shkrimin e plotė (PDF, 756 KB) ...


Aktualizimi i fundit ( mė 9 tetor 2011 )
 
< prapa