Fjalė e urtė

Si miku edhe sofra.

Shpėrndarje


Gabimet mė tė shpeshta gjuhėsore nė shtypin tonė Shtype E-mail
Nė kėtė shkrim kemi bėrė njė lloj kronologjie tė gabimeve mė tė shpeshta gjuhėsore tė cilat po vihen re nė mediet tona tė shkruara. Po i vėmė nė dukje kėtu disa nga gabimet gjuhėsore (drejtshkrimore e gramatikore) me tė vetmin synim qė, duke i evidencuar dhe duke treguar mundėsinė e korrigjimit tė tyre, tė ndikohet pozitivisht te ajo pjesė e shqipshkruesve tė medieve tona tė shkruara dhe elektronike, tė cilėt nuk po i kushtojnė sa duhet gjuhės sė sotme letrare shqipe.

Lexo shkrimin e plotė (PDF, 22,1 KB) . . .
Aktualizimi i fundit ( mė 26 tetor 2009 )
 
para >