Fjalė e urtė

Pėrtacia ėshtė mėma e shumė tė kėqijave.

Shpėrndarje


Mahir DOMI (1915-2000) Shtype E-mail
Ishte njė ndėr themelvėnėsit e arsimit tė lartė dhe tė shkencės albanologjike nė Shqipėri. Prandaj emri i tij do tė zėrė njė vend nderi nė historinė e arsimit dhe tė shkencės sonė, krahas emrave tė tillė tė nderuar si Aleksandėr Xhuvani, Kostaq Cipoja, Eqrem Ēabej, Aleks Buda, Selman Riza, Shaban Demiraj, Idriz Ajeti etj.

Lexo shkrimin e plotė nė (PDF, 79 KB)  ...

Aktualizimi i fundit ( mė 26 tetor 2009 )
 
< prapa   para >