Shpėrndarje


Fjalor drejtshkrimor pėr Firefox dhe Thunderbird Shtype E-mail
Shkarkimin e Fjalorit drejtshkrimor tė gjuhės shqipe (530.000 fjalė e trajta fjalėsh ) pėr Firefox dhe Thunderbird mund ta bėni duke klikuar kėtu ose nė: https://addons.mozilla.org/
Dateka  e shkarkuar  (fjalor_shqip-1.6.6-fx+zm+tb.xpi, 629 KB)  hapet automatikisht  me programin Firefox. Nėse hapja e saj  nuk  bėhet automatikisht pas shkarkimit, atėherė duhet ta  bėni hapjen e saj me anė tė programit Firefox. Pas hapjes paraqitet dritarja pėr instalim. Kėtu duhet ta bėni instalimin duke e shtypur butonin pėrkatės. Pas instalimit (dhe konfigurimit) tė suksesshėm, fjalėt e shkruara gabimisht  nė formularėt e faqeve tė internetit nėnvizohen me ngjyrė tė kuqe. Leximi i propozimeve pėr pėrmirėsim nga programi  mund tė bėhet duke i klikuar fjalitė e gabuara (tė nėnvizuar mė ngjyrė tė kuqe) me  tastin e djathtė  tė miut .

Fig. 1: Pamje gjatė korrigjimit me firefox

Aktualizimi i fundit ( mė 1 janar 2011 )
 
< prapa   para >