Si u bė Kosova "Kosovo"?
  Nė kėtė shkrim kemi sjellė disa tė dhėna tė argumentuara qė ēojnė nė pėrfundim se emėrtimi KOSOVO, qė ėshtė pėrdorur nė tė kaluarėn, po edhe sot, sidomos nga ndėrkombėtarėt, e ka burimin nga gjuhėt sllave, mė sakėt nga gjuha serbe dhe, si i tillė, meqė nuk pėrkon me natyrėn gjuhėsore tė shqipes, duhet shporrur sa mė parė qė tė jetė e mundur, sepse ne e kemi emėrtimin tonė KOSOVĖ..

Lexoje shkrimin e plotė (PDF, 104 KB) ...
Aktualizimi i fundit ( mė 14 nėntor 2009 )