Gjuha e mediave dhe disa shkarje kuptimore, II
 Nė kėtė shkrim tė shkurtėr autori ka vėnė nė spikamė disa raste tė pėrdorimit jo tė drejtė tė trajtave emėrore, tė pėrdorura gabimisht nė ligjėrimet e mediave tona tė shkruara dhe elektronike, tė cilat ai (autori) me tė drejtė i ka konsideruar si shkarje kuptimore, sepse bien ndesh me rregullat leksiko-gramatikore tė gjuhės sonė.

Lexo  shkrimin e plotė  (PDF, 93 KB ) ...

Aktualizimi i fundit ( mė 7 korrik 2012 )