Lokucionet foljore dhe njėsitė frazeologjike foljore
Nė kėtė shkrim autori ėshtė marrė pėrgjithėsisht me pėrcaktimin e disa kritereve tė cilat mundėsojnė dallimin e kėtyre dy njėsive gjuhėsore, pra tė LOKUCIONEVE dhe FRAZEOLOGJIZMAVE. Kėto kritere mund tė jenė tė qėndrueshme jo vetėm pėr gjuhėn shqipe, por edhe pėr gjuhėt e tjera. Prandaj ftoj lexuesit qė ta lexojnė kėtė shkrim dhe ta pėrqendrojnė vėmendjen nė ato kriteret dalluese.

Lexo shkrimin e plotė (PDF, 122.7 KB) ...

Aktualizimi i fundit ( mė 26 tetor 2009 )