Mbi aktantėt oblikativė dhe fakultativė
Nė kėtė artikull autori ka prekur njė ēėshtje gjuhėsore qė fare pak ose aspak nuk ėshtė trajtuar nė gjuhėsinė shqiptare. Fjala ėshtė pėr AKTANTĖT si term dhe kategori gjuhėsore e gramatikės dependenciale.

Lexo shkrimin e plotė (PDF, 24.0KB) ...


Aktualizimi i fundit ( mė 26 tetor 2009 )